Hayatı

1977 yılında Ankara da doğan Barış, İlk, orta ve Lise eğitimini Ankara da, Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Trabzon Meslek Yüksek Okulu Elektronik bölümünde tamamladı. Daha Sonra Uzaktan Eğitim ile Arizona Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversite eğitimi öncesi ve sonrası kişisel gelişim ve sertifikasyon programları olan Microsoft, Cisco, Linux gibi eğitim ve seminerlere yoğun bir şekilde katılarak birçok sertifika aldı.

ilk iş deneyimi Lise 2. sınıfta okurken Tema Bilgisayarda başladı. Profesyonel iş hayatı ile tanışması Üniversiteyi kazanamadığı ilk yıl olan 1995 yılında Asel Bilgisayar oldu.

Asel bilgisayarda çalışırken 1996 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektronik bölümünü kazandı. Bu bölümden 1998 yılında mezun oldu ve aynı yıl Bayındır Hastanesi Kavaklıdere de iş hayatına devam etti.

1998-2001 yılları arasında Bayındır Hastanesi Kavaklıdere, Söğütözü ve 2001-2003 yılları arası İŞNET A.Ş. de çalıştı.

2003 yılında Oyak Savunma ve Güvenlik Sistemleri A.Ş. ye Bilgi işlem uzmanı olarak başladı. Bu görevde iken Uzaktan eğitim ile Arizona Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünü tamamladı ve Yine aynı kurumda Bilişim Sistemleri ve ARGE Müdürü olarak atandı. 2011 yılı Haziran ayına kadar Oyak’ta çalışan Barış daha sonra Koç Sistem A.Ş.’de Kıdemli Network Uzmanı olarak işe başladı.

2014 yılında Türkiye ve Dünya’da birçok Havalimanı ve Büyük zayıf akım projelerini tamamlamış olan Titan Bina Elektronik A.Ş. firmasında Kıdemli Uygulama Mühendisi olarak çalışmaya başladı. Titan’da 8 yıl birçok projede çalıştı. 29 yılı aşkın süredir çalışma hayatına devam eden Barış; halen Bitss Bilişim Sistemleri A.Ş. ( TOBB ETÜ Üniversitesi ) ‘de Kıdemli Sistem ve Network Mühendisi olarak çalışmakta olup Evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce bilgisi Orta seviye olup Teknik İngilizce olarak konuşma ve okuma açısından biraz daha iyi seviyededir..

Barış Demirtaş

Translate »